Jak założyć konto na WordPress ?

Oto niniejszy poradnik:

Wchodzimy na stronę „http://wordpress.com/” i mamy dwie możliwości do wyboru:

1.Możemy zacząć od naciśnięcia w miarę dużego pomarańczowego przycisku po lewej z napisem „Get started here” bądź najechać na poniższy pomarańczowy link „sign up now„, co widać na załączonym poniżej obrazku:

Następnie pojawi nam się nowa strona z szeregiem pól do wypełnienia. Zacznijmy od góry:

Blog Address – tu wpisujemy adres naszego bloga który będzie widoczny w sieci, może to być Twój nick, imię, nazwisko, nazwa firmy lub jakiś interesujący Cię temat.

Username – twój nick do logowania na WordPress.

Password, Confirm – tu wpisujemy swoje hasło, najlepiej literki i liczby wtedy hasło jest mocniejsze co obrazuje dynamicznie zmieniający się obrazek, dla względów bezpieczeństwa wpisujemy dwa razy do obydwu okienek.

E-mail Address – Twój adres e-mail na który może zostać wysłane nowe hasło gdy zapomnisz starego ! A to okienko na ptaszka „Follow our blog to learn about new themes, features, and other news.” najlepiej zostawić puste jeśli nie chcemy mieć następnej tony niepotrzebnych e-maili…

What language will you be blogging in? – Tutaj oczywiście wybieramy swój język „pl – Polski” 😉

Gdy już wszystko wypełnimy poprawnie i adres naszego bloga jest wolny [nie zajęty przez nikogo] to naciskamy na przycisk na dole „Create Blog”.

Oto zdjęcie obrazujące powyższe wpisy:

Następnie powinniśmy zostać przeniesieni do www z prośbą o sprawdzenie swojego adresu e-mail [tak było w starszej wersji WordPress-a], tego którego podaliśmy przy rejestracji, trzeba odebrać maila od wordpress i nacisnąć link który potwierdzi naszą rejestrację w tym serwisie a przy okazji możemy podać swoje imię i nazwisko i kilka słów o sobie… Następnie naciskamy na „Save Profile”. Po tych czynnościach powinien wyskoczyć napis w stylu ” This account has already been activated!”.

Teraz możemy przejść do logowania i po zalogowaniu możemy ustawić opcje prywatności, tytuł bloga, zmienić jego język

Name Your Blog[Blog Title] – tu wpisujemy nazwę swojego bloga np.:”Blog o tworzeniu WordPress-a”, ta nazwa będzie wyświetlana u góry po lewej stronie.

Privacy – tu możemy wybrać czy do naszego bloga mają mieć dostęp wszyscy przeglądający internet i tu mamy do wyboru dwie opcje:-czy mają naszą stronę indeksować przeglądarki czy też nie, a w trzeciej opcji wykluczamy dwie pierwsze, niestety nie wiem jak działa gdyż nie sprawdzałem [sorki].

Możemy stworzyć kilka blogów, niestety nie znam liczby… Wtedy ustalamy dla nowego bloga „Blog Domain”[Blog Adress] itp.

Ps.:

W następnej lekcji umieszczę sposoby logowania się do swojego bloga 😉

4 odpowiedzi na “Jak założyć konto na WordPress ?”

  • Nom zastanawiam się nad wykupieniem płatnej wersji wordpress.com dla reklam ale mam za mało odwiedzin więc chyba gra nie warta świeczki…
   Wordpress jest bardzo dużą platformą i raczej nie zdejmą go jak te polskie blogi…
   Pozdrawiam!

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: