RZUT OKIEM // Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy

Innej oceny nie widzę jak 5 z 5 – cudowna podróż przez filozofię stoicką z wplecionymi przykładami z życia wielu historycznych postaci. Ta książka zmotywowała mnie jeszcze bardziej do nie poddawania się tylko wykorzystywania porażek na dobry dla siebie sposób bo każda moneta ma dwie strony i tak w nieszczęściu możemy znaleźć dla siebie szczęście. Powiem tylko, że książka powstała na ramach inspiracji minn. „Rozmyślania” Marka Aureliusza. Pokazane są przykłady z życia fełdmarszałka Romla, prezydenta Lincolna i wynalazcy Edisona i wielu innych do dzisiaj sławnych i mniej sławnych postaci. Narrator ma wciągającą barwę głosu i ekspresję.
Książka zmotywowała mnie do wysłuchania dzieła Marka Aureliusza które to odkładałem gdyż myślałem, że to jakiś nic nie warty staroć a tu okazuje się dziełem przełomowym.
Grunt się nie poddawać i praktyka, praktyka, praktyka. Czy filozof może być człowiekiem czynu? Na to pytanie też odpowiada ta książka.
Polecam!!!

Tu pragnę podziękować TataGracz za motywacje oraz autorowi tejże książki – może nie recenzja, może słaby tekst ale jest!

Zdjęcie jest kolażem (tak to się mówi) strony książki na GoodReads i mojej recenzji. Może powinienem dać recenzję autorską i pokazać ocenę z serwisu ale wyszło jak wyszło – następnym razem będzie lepiej! Na GR osiągnęła wynik 4,16 z 5 przy 44.667 głosach.

END

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: