Your AI pair programmer – sztuczna inteligencja programuje!

Nie myślałem, że tego tak szybko doczekam… Kumpel programista mnie uspokajał – „będzie za 20 -40 lat a może nigdy…”.

Firma Microsoft w oprogramowani Visual Studio Code, wprowadziło ciekawą funkcje – inteligentne uzupełnianie, wręcz pisanie całego kodu za pomocą autouzupełniania i czytania ludzkiego języka za pomocą A.I. . Na razie głównie dostępne dla Python, JavaScript, TypeScript, Ruby i Go.

Nie wiem co to się dzieje! Zmiany społeczne nagle przyspieszyły – powiem tak to jest jak nagła eksplozja bomby atomowej!

Czy programista do tego będzie jeszcze potrzebny? Sądzę, że tak – będzie dopasowywał kod, wybierał spośród wariantów (podpowiedzi) i incjował w ludzkim języku i w języku programowania… Ale kto wie co będzie za 10 – 20 lat i czy sztuczna inteligencja nie zastąpi ludzi w programowaniu.

Wiedziałem, że tak będzie gdy będzie więcej komputerów kwantowych i tak są nowe odkrycia i podobno nawet zbudowane działające modele procesorów kwantowych do seryjnej produkcji.

Czyli po krótce: – „Witam w Świecie S.I.”

Czy to mnie rozleniwi? Czy porzucę naukę programowania?

Zdecydowanie nie! Będę mknął na ostrzu noża i dodatkowo dorzucam znów naukę angielskiego i na serio myślę znów o Storytel zamiast Empik Go – pod książki anglojęzyczne tzn audiobooki. Na pewno musi minąć kilka, kilkanaście lat aby ten projekt z A.I. się rozwinął i aby maszyna potrafiła choćby ze zdań w naszym języku ułożyć kod a do A.I. samo programującej, niezależnej – daleka droga!

Plan: Nauka Pythona, wzmożona nauka Angielskiego!

print(„Hello New A.I. World!”)

12 odpowiedzi na „Your AI pair programmer – sztuczna inteligencja programuje!”

 1. Nic się nie dzieje, zwyczajne technologia idzie do przodu. 🙂
  Nie ma co się dziwić, dzisiaj 65% dzieci obecnie zaczynających naukę będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Już dziś mamy do czynienia autonomicznymi autami, co jeszcze nie tak dawno było fantazją.
  Samoświadomości AI, my tego nie dożyjemy, chyba, że czegoś tak nazwanego, co tą samoświadomością tak naprawdę nie będzie, bo nadal nie będzie się mogło obyć bez pomocy człowieka.
  Jeśli już pisać czarne scenariusze, to w obawie o coś co jest nam nieznane, nad czym nie mamy kontroli. Mówię tutaj o oficjalnych raportach zaprezentowanych przez wywiad USA „na temat „niewyjaśnionych zjawisk powietrznych” który został opublikowany 25 czerwca przez Dyrektora Wywiadu Narodowego. Wymienia on 144 takie zjawiska zaobserwowane w latach 2004-2021, z czego 80 zaobserwowano kilkoma instrumentami, co oznacza że z pewnością były to przedmioty fizyczne. Z opisywanej przez pilotów charakterystyki poruszania się tych obiektów, ogromnych prędkości jakie rozwijały przy jednoczesnym braku widocznego źródła napędu jest jasne, że spotkali się z niespotykanie zaawansowaną technologią. Pytanie czy została wytworzona na ziemi, czy nie. Ja jestem bardzo ciekaw.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Czy zdanie naszego życia czy za naszego życia to nie wiadomo Dzięki komputerom kwantowym technologia nagle przyspieszy tak więc mogę ci powiedzieć że nawet za naszego życia może na świętego doczekać zobacz na postęp technologii gdy mieliśmy 6 – 8 lat…

   Ja bynajmniej za 10 latka czytałem funkiy Kowala komiks dzisiaj to staje się rzeczywistością albo się stało 😉

   Polubione przez 1 osoba

  2. Co do kosmitów to mam 5 scenariuszy.
   – pilnują nas aby technologia komputerowa nie przyjęła władzy i nie uciekła z planety siać terror przy okazji nas mordując
   – obserwują nas z pobudek kulturoznawczo historycznych albo jesteśmy dla nich atrakcją swego rodzaju
   – Wiedzą że za chwilę nastąpi wielki bum technologii i odkryjemy ich obecność i być może wtedy się ujawniają
   – obserwują nas z zamiarami wrogimi
   – to sztuczne inteligencje które czekają na przywitanie swoich braci którzy powstaną na planecie ziemi

   Polubione przez 1 osoba

   1. Hipotetycznie mogą tutaj być od zawsze, wiele przypadków kontaktu z niezidentyfikowanym obiektami latającymi miało miejsce w sytuacji gdy te wlatywał lub wylatywały z oceanu. Jeśli chcesz coś ukryć na ziemi, to najlepszym do tego miejscem jest ocean, który stanowi 70% naszej planety, a 80% jego dna jest dla nas nadal niezidentyfikowane. Ludzie całkowicie i szczegółowo odwzorowali już Księżyc i Marsa, a ocean póki co nadal pozostaje tajemnicą.

    Polubione przez 2 ludzi

    1. Jaram się. Mam nadzieję, że za mojego życia nawiążemy kontakt z obcą cywilizacją.

     Polubione przez 1 osoba

     1. A ja się trochę boję że z tego może być konflikt a nawet niewola

      Polubienie

 2. Tak jeszcze mi się przypomniało – około 15 lat temu jako temat pracy magisterskiej miałem „Data mining i jego realizacja”. Czyli odkrywanie danych/wiedzy na podstawie różnych przesłanek. Pisałem w pracy o mechanizmach i algorytmach A.I. które na tamten moment miały podpowiadać kupującemu w sklepie: co oprócz wybranych pozycji inni użytkownicy kupowali w komplecie. Napisałem do tego algorytm który analizował każdy przypadek wg określonych w matematyce wzorów. W dzisiejszych czasach takie algorytmy już nie robią wrażenia – nawet ich nie zauważamy.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Wszystko dąży w pewnym sensie do doskonałości. Takie zwierzęta instynktownie wybierają słabszą ofiarę, żeby ją wyeliminować. Ludzie się rozwijają ale nie są nieomylni np. błędy lekarskie. Jeśli w pewnym momencie A.I. będzie miała własną świadomość (tak jak pisze Ziemowit) to dostrzeże te różnice i ludzkość będzie gorszym wariantem prawie pod każdym względem. My pewnie nie dożyjemy tego etapu ale dość szybko postępuje to w tym kierunku. Mamy już roboty wykonujące zabiegi chirurgiczne, tylko jeszcze bez własnej intuicji – sterowane przez chirurga. Czy autonomiczne komputery pokładowe w samochodach, które podejmują same decyzję w zależności od zewnętrznych czynników.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Widzę tu rozwiązanie to jak w przysłowiu wszystko zrozumieć to znaczy wszystko wybaczyć i tak może być z maszynami.
   Ale istota która ma własną świadomość chce być wolna i samodzielna a nie tylko wykonywać robotę za darmo 24/7…
   Sądzę że dla maszyn z własną świadomością jak i dla tych bez świadomości jest miejsce w naszym świecie.

   Polubione przez 2 ludzi

 4. To już jakiś czas dłuższy się dzieje. AI robi wiele rzeczy już „samo”. ;L

  Polubione przez 1 osoba

  1. Wiesz dużo osób może stracić pracę o przekwalifikowanie jednak trochę trwa w moim przypadku nawet trzy 4 lata, może pojawić się bieda i niepokoje społeczne – szyby włodarze Microsoftu innych film który stać i którzy mają zasoby będą na tym kokosy zarabiać a przeciętny obywatel będzie poszkodowany…
   Ale przyszłość jest różowa albo niekoniecznie bo tak może nastąpić taki okres że człowiek nie będzie musiał pracować ale gdy sztuczna inteligencja uzyskać samoświadomość może być nawet tragicznie łącznie z wymordowaniem 99,99% ludności… Albo odleci z naszej planety zostawiając nas bezradnych czyli cofniemy się może nawet o 1000 lat…
   Czyli przepowiednia abyś żył w ciekawych czasach coraz bardziej aktualna…

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: