W ramionach inflacji… I’m too

Pamiętam tą zimę i ceny pomidorów po 12 – 14 PLN, zwykle kupowałem po 10 sztuk tym razem ograniczałem się do ZERA.

Co prawda mamy wiosnę i pomidory oscylują w granicach 8 – 10 PLN i przywykłem do cen ale szału nie ma i 5 sztuk musi starczyć na 1,5 tygodnia… I jednak wojna Rosji z Ukrainą – dawno nie pisałem…

Mamy w kraju ponad 2 MLN uchodźców, którzy mają opiekę naszego państwa w postaci dachu nad głową i funduszy na swoje wydatki.

Na Pn-Wsch granicy testowany jest dochód minimalny który ma wejść w miarę postępującej robotyzacji – 1300 PLN dla każdego, albo tylko dla ludzi w wieku produkcyjnym? Wybaczcie już nie pamiętam – no tak muszę przycisnąć tą książkę o Alzhaimerze!

Sądząc po „dobrej woli” ludzkiej wraz z nastaniem robotyzacji, nadmiar ludności będzie zbędny. Już zresztą jest promowana ideologia Gender i materializm – które to prowadzą do mniejszej dzietności a w konsekwencji do zmniejszania się liczby ludności.

Tak w Europie ma być mniej ludności gdyż my eksportujemy żywność na cały Świat: Ameryka, Afryka, Azja. A tam wiadomo, człowiek na człowieku – najmniejszy (pod względem ludności) kraj/ region liczy 400 mln ludności czyli tyle około (chyba) co cała Europa a inne jak Indie i chiny mają sumarycznie 2600 mln ludności – 6,5 x więcej dwa kraje niż USA/ Europa. Ale odbiegam od tematu…

Jak tu żyć jak na tydzień zostało nam 100 PLN plus pies, nie licząc mojej renty – wdrażam program oszczędzania! Tak jak sądziłem, książki będą dobrem luksusowym, bynajmniej te papierowe – kolega powiedział jak ma wydać 50 – 100 PLN na książkę to woli sobie kupić coś do jedzenia… Powiem kolega jest bogatszy od nas pewnie 2x+.

Żywność w lipcu ma zdrożeć podobno o 50 – 100% i na jesień jeszcze dodatkowo 2x – czy to prawda? Słyszałem, że ceny żywności mają zostać uwolnione oraz, że żywność będzie handlowana z całym Światem – kto da więcej ten kupi. Rządy mają skończyć z dotowaniem rolników i tania żywność którą znaliśmy od lat 40′(?) ma się rozpłynąć jak mgła – było nie ma.

I tu przechodzimy do tego dochodu gwarantowanego, aby go „utrzymać”, podatki nałożone na pracowników mają sięgać 50%. Gdzieś tam chodzą słuchy o kontroli społeczeństwa za pomocą systemu punktacji – jak w Chinach, czyli w kraju Wielkiego Brata („Rok 1984” G. Orwell). Notabene jeszcze nie czytałem/ słuchałem tego dzieła Orwella…

Będzie dużo biedy a gdy ciemno, głucho i ciasno tam rodzą się dzieci – wtf, że co?! Tak jest doświadczalnie czyli naukowo potwierdzone, że więcej dzieci rodzi się gdy jest bieda niż gdy jest bogactwo i materializm. Jak politycy chcą rozwiązać tą kwestię? Tak jak w Chinach? Urzędowo, dwójka, parka, jedynak i nic więcej?!

Czyżby majętni i politycy chcieli poskromić naturę, prawo naturalne? Dlatego te paszporty szczepień i pobąkiwanie o systemie punktacji obywatela – czyli za mordę i jeszcze kopa leżącemu? Wiem jedno jak się coś ściśnie np taką gorącą parę to albo rozerwie albo gdzieś znajdzie ujście – to jest fizyka! Ale od kogo ja wymagam znajomości fizyki…

A te 1300 to tylko biedę przyniesie, wkrótce może być warte 130 PLN i być może będzie bankructwo, ocet na półkach itp.

Jakie rozwiązanie? Ano takie jak podawałem jakiś czas temu – inwestuj w żywność a raczej akcje firm spożywczych, notabene już zaczęły wzrastać… Kraft and Heinz, PepsiCo, Coca-Cola… Można było (jeszcze da radę hmm?) też inwestować w banki (duże i pewne), PKO BP, Bank of America, Wells and Fargo. Oczywiście nie należy wkładać 100% w jedną spółkę – tak bynajmniej mówią zdroworozsądkowe zasady inwestowania. I nie spodziewaj się efektów w 24h tylko 6 m-c 2+ lata.

BTC (bitcoin), hmm jedni mówią, że spadnie do 8000 $, że to koniec kryptowalut inni że poleci to the Moon… Ja tam nie wiem, szklanej kuli nie mam. Ale gdy masz sporo tych funduszy możesz te 10% przeznaczyć na ten cel a nóż zrobi 100% w przeciągu roku? Ja passuję.

A nie jestem guru inwestycyjnym ani doradcą finansowym więc robisz wszystko na własną odpowiedzialność!

A i bym zapomniał o wojnie gospodarczej USA Vs Chiny i Europa Vs Rosja – my z Chinami też chyba nie najlepiej stoimy. Poza tym wielki spichlerz Ukraina jest hmm zbombardowany. Czeka nas ciężka próba, mnie i Mamę.

Ps.: W tym miesiącu nie kupiłem książek papierowych – no ok kupiłem jedną a w przyszłym miesiącu tnę o 50% wydatek na ten cel albo też oszczędzam i dopiero kupię w sierpniu. Zresztą taki mam plan kupować paczkę raz na 4 miesiące za mniejszą kwotę.

Przeprosiłem się z audiobookami – w 30 dni / 22 książki wysłuchane! Czyli 1,60 PLN za jedną książkę oraz bonus zdrowotny – ale o tym szerzej kiedy indziej…

2 odpowiedzi na “W ramionach inflacji… I’m too”

 1. Uchodźców jest już prawie 4 miliony 🙂 . Z tym dochodem podstawowym to trochę nie tak… Testy BĘDĄ, na razie zgłaszane są gminy – tylko malutkie wsie, w których panuje totalne ubóstwo. Ma być losowanych 5000 tysięcy osób na cały „kawałek”. Wątpię, żeby to weszło w tym roku. Testy potrwają 2 lata. Tylko dorośli do emerytów (chyba już ich to nie obejmuje). W Niemczech testy trwają już rok. Polecam się temu przyjrzeć.

  Tak, jest drogo i będzie drożej… Ciężkie czasy czekają, ale nie mamy wpływu. Trzymajmy się#

  Polubione przez 1 osoba

  • Gdyby nie ta sztucznie wywołana panika plandemią i zamykanie gospodarki byłoby lżej – i nikt za to odpowiedzialności nie poniósł hmm… Mi do renty nie mieli dodać 400 PLN a opiekuńcze od 10 lat takie samo a oni chcą dochód podstawowy każdemu w wieku produkcyjnym dać i dlaczego nie emerytą?!
   Kiedyś kupowaliśmy po 15 maseł a teraz 3 – 4…
   Sądzę że politycy i bogaci oglądali wszystkie haule i dobrostan zwykłych ludzi i po prostu im to solą w oku i teraz dociskają śrubę – czy teoria spiskowa?
   Naprawdę nie wiem jak żyje sąsiadka za 1200 PLN, musi mieć chyba pomoc socjalną i od rodziny… Chyba jej max 400 PLN zostaje na ubrania,leki i jedzenie…
   Z kolei sąsiad który mnie denerwował nic nie ma tzn ani dochodu ani świadczeń hmm…
   Chcieli też dać chyba zamiast renty dochód minimalny WTF…
   Heh sorki za mętlik w wiadomościach ale urok komórki…

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: