Pandemia głodu, ceny 3x/4x do góry? Czy taka podwyżka cen żywności czeka nas na jesień?!

Sadownicy: „albo jabłka na jesień będą po 8 PLN albo wyrywamy sady”, to dało się słyszeć w Internecie jakiś czas temu. Nawozy podobno zdrożały 600% – 800% przez co „strachliwsi” rolnicy zrezygnują z upraw… Te fakty nasuwają pewne wnioski, które są na swój sposób straszne…

Gdy obecnie w Supermarketach jabłka kosztują 1,99 – 2,79 PLN to gdy będą kosztować 8 PLN, czy to będzie spowodowane wzrostem cen nawozów a może inflacji – lub jednym i drugim.

Pytania: Czy za jabłkami pójdą w górę inne produkty roślinne?

Pytanie: Czy przez wzrost cen nawozów rolnik będzie nimi oszczędniej dysponował i nie będzie takich plonów z hektara?

Pytanie: Czy przez wzrost cen nawozów 6x – 8x podrożeje żywność 3x – 8x?

Pytanie: Ile wtedy będzie kosztować mięso i ryby?

Dlaczego te 300% a nie 600% -800%? Myślę że rolnicy będą racjonowali nawozy i nie będą tak nimi sypać i sądzę, że ceny nie mogą (?) wzrosnąć 6x – 8x ?!

Mylę się?!

Plusy: Mniej nawozów – mniej chemii, nasze dzieci nie dość, że się odchudzą i już nie będzie im grozić młodzieńcza cukrzyca to jeszcze będą zdrowsze… I my też będziemy Fit & Healthy.

(klawiatura mi się sypie – dosłownie, long tail?)

Ale nie wiem czy wiecie ale w Polsce renta chyba zaczyna się od 1100 PLN (jeśli nie niżej), emerytura też coś tak około. Po zrobieniu opłat – powiedzmy 800 PLN – zostaje 300 PLN na żywność. I teraz przy takim wzroście cen każcie takiej osobie przeżyć za 100 – 125 PLN. Bread & Water Diet.

Jak liczę to taką osobę będzie stać na pół litra mleka i bułkę dziennie – nie wesoło…

Zbliżamy się do racji z Auschwitz – co ten Rząd robi?! Czy kolejna Pandemia ma być Pandemią głodu? Tylko jakie szczepionki na to? 13 i 14 pensja raz na pół roku?

Ciekawe czy herbata podrożeje? Bym musiał zrobić jej zapas bo u nas masę jej idzie dziennie… Ator zrobił solidne zapasy i ja się zastanawiam nad kupnem trwałych produktów spożywczych…

Pytanie: Trzymać gotówkę (na sytuacje awaryjne), inwestować, zaopatrzyć się w jedzenie – kokosów nie mam obecnie parę stówek… Heh.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: